Waarom nu?
Veel startende docenten voelen zich nog onvoldoende voorbereid op hun rol in LOB. Toch wordt van alle docenten in het vo en het mbo verwacht dat zij deskundig bijdragen aan loopbaanbegeleiding.
- In het vo krijgt LOB een duidelijke en stevige plek in de herziening van kerndoelen en exameneisen. Het wordt onderdeel van álle vakken.
- In het mbo is LOB een wettelijk onderdeel van de kwalificatieplicht.
- In de landelijke kennisbasis voor lerarenopleidingen is LOB opgenomen onder ‘Begeleiding gericht op de leerloopbaan’.
Dit betekent dat LOB niet langer een keuze is, maar een verplicht onderdeel van de opleiding. Een unieke kans om samen het curriculum te versterken en aankomende docenten goed voor te bereiden op hun toekomstige rol.
Zo doen we het samen
Het onderwijsaanbod LOB ontwikkelen we met (onderwijs)experts: de onderwijsprofessionals/lerarenopleiders zelf die betrokken zijn bij de 2de graads lerarenopleidingen. Jullie ervaring en kennis zijn onmisbaar.
Tijdspad
- September – Vragenlijst voor onderwijsprofessionals: wat gebeurt er al binnen de tweede-graads lerarenopleidingen en wat is er nodig qua leeruitkomsten, materiaal, beoordeling en praktijkvoorbeelden?
- Oktober – Online presentatie van de opbrengsten en verdiepend gesprek met betrokkenen: herkennen jullie dit beeld en waar moeten we aanscherpen?
- November t/m april – Samen met hogescholen ontwikkelen van het onderwijsaanbod
- Mei – presentatie Onderwijsaanbod LOB
- Schooljaar 2026/2027 - Start inzet van het Onderwijsaanbod LOB binnen de lerarenopleidingen.
Contact
Wil je meer weten of aansluiten bij dit traject?
Neem contact op met
Ivette Kleijngeld of Kitty van Veen



